ABCDEFGHI
1
ETP22 ÖĞRENMENİN DİJİTAL EVRENİ I 26 MART 2022 | DETAYLI PROGRAM
2
9.30 - 10.00AÇILIŞ KONUŞMALARI

Zafer Öztürk, TÖZOK Yönetim Kurulu Başkanı
Levent Yazıcı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü
3
10.00 -10.50ANA KONUŞMA | Serdar Kuzuloğlu, Gazeteci - Teknoloji Yazarı
4
11.00 - 11.4011.50 - 12.3012.40 - 13.2013.20 - 14.0014.00 - 14.40 14.50 - 15.3015.40 - 16.2016.30 - 16.50
5
KONFERANS VE PANELLEREğitimde Yapay Zeka Paneli

Moderatör: Dr.Deniz Altun, Akademisyen
Dr. Ş.Evren Şeker, Akademisyen
Dr. Orçun Dayıbaş, CTO - Onyx Labs
Okul Yöneticileri Paneli /
Eğitim Ne Kadar Dijital Olmalı?

Moderatör: Ömer Ömeroğlu
Özgür Yöntem
Gülbahar Gürsoy
Burcu Aybat
Metaverse'de Öğrenme Ortamları
Burçin Gürbüz, CMetaverseO - Atlas Space





Öğle Arası
Eğitim ve Girişimcilik
Arda Kutsal, Kurucu, CEO - Webrazzi
Metaverse ve Eğitim Paneli

Moderatör: Ercan Altuğ Yılmaz, Eğitimci, Yazar
Ali Hantal, CEO - XR-Masters
Devrim Danyal - Blockchain & Kriptopara Tekn. Eğt. Akd.


Eğitimde Yeni Vizyon Arayışları

Prof. Dr. Selçuk Şirin, Akademisyen, Yazar, Araştırmacı


KAPANIŞ,

2. HEDİYE ÇEKİLİŞİ
6
SALON 1"Siz Bizim Dijitalleştiremediklerimizden misiniz?"
Deniz Öztürk
FMV Özel Ayazağa Işık Okulları
"Okul öncesi dönemde BOPPPS Modeli: Zenginleştirilmiş dijital uygulama örnekleri"
Özge Özel
FMV Işık Okulları
"Eğitim Teknolojileri İle Kubaşık Öğrenmeyi Sağlayabilme"
Ufuk Gül
FMV Işık Okulları
"Görsel Sanatlar Dersinde Web 2.0 Uygulamaları"
Esra Çelikkanat Tokaç
FMV Özel Erenköy Işık Okulları
"Kara Tahtanın Ötesinde - Fizik Dersi Tasarımında Teknoloji Entegrasyonu"
Şevket Mert Dönmez
FMV Özel Işık Lisesi
7
SALON 2"Sürdürülebilir Türkçe"
Ogün Kamacı
FMV Işık Ayazağa Ortaokulu
"Küresel Sorunlardan Kaçış"
Nihan Karaca & Sinem Çuhadar
Fmv Özel Ispartakule Işık Ortaokulu
"Sanal Gerçeklik ve Fizik"
Mehtap Aydoğan
Özel Marmara Koleji
"Sürdürülebilirlikte Dalga Etkisi"
İrem Sak
Özel SEV Lisesi
"Yazılım ve Veri Görselleştirme Vasıtasıyla Müzik Yaratımı ve Öğretimi"
Onur Ataman
ENKA Okulları
8
SALON 3"Dijital Matematik Etkinlikleri ile Evrensel Eylem Hareketi"
Eren Pamuk Erdil & Aysun Polat
FMV Ayazağa Işık Ortaokulu
"Erken çocukluk döneminde teknoloji destekli ders giriş etkinlik önerileri"
Elif Yazıcı
Özel Üsküdar SEV Okulları
"Dijital Ögelerle Tasarlanmış Fiilimsiler"
Filiz Akınal
İELEV 125. Yıl Ortaokulu
"Anaokulunda Herkes Kodluyor"
Elif Börekçioğlu & Gamze San
ENKA Okulları
"Türk Dili ve Edebiyatı Derslerinde Web2.0 Araçları ile Oyunlaştırma"
Başak Tınmaz Çelik & Çiğdem Çiçek Kasapoğlu
Özel Vizyon Anadolu Lisesi Bahçeşehir Kampüsü
9
SALON 4"Are We There Yet?"
Sibel Uluköy & Gülhizar Akkaya
MEF Okulları
"Augmented Reality: Generating Meaningful
Learning Through Real Experiences"
Heriberto Javier Perozo Soto
Eyüboğlu Eğitim Kurumları
"Flipped Learning with Collaborative
Learning Strategies"
Jessica Ream
MEF International School
"İngilizce Dersine Teknoloji Entegrasyonu"
Havva Çelik & Özlem Gümüşeli
Özel Arel Koleji
"Dil Üzerine Dedektif Adımları"
Ahmet Canbaz
Güzelbahçe Piri Reis Okulları
10
SALON 5"Eğitimde İnovasyon ve UbD Perspektifinden Metaverse"
Zeynep Tekbaş
TED Bodrum Koleji
"Renklerin keşfi, bir steam hikayesi"
Uğur Mert & Merve Alemdar
Özel SEV Lisesi
"PYP'de Teknoloji Entegrasyonu"
Seda ÖNDER
İSTEK Kaşgarlı Mahmut Okulları
"Teknoloji Destekli Yabancı Dil Öğrenimi"
Hasan Şahin & Damla Güneysu
SAJEV Özel Küçük Prens Okulları
"Eğitimde Teknoloji"
Ceren Candemir Alan
MEF Okulları
11
SALON 6"Genç Tasarımcılar"
Nazan Kubilay & Çiğdem Bakkaloğlu
Adapazarı Özel ENKA Ortaokulu
"Web 2.0 Araçları ile iBooks Tasarımı"
Tanju Atak
Adapazarı Özel ENKA Ortaokulu
"Sosyal Bilgiler Dersinde Oyunlaştırma Tasarımları"
Yağmur Tuğba Bayram Yılmaz & Fatma Berk
Adapazarı Özel ENKA Ortaokulu
"Tarih derslerinde web 2.0 araçları ve oyunlaştırma etkinlikleri"
Oya Lebibe Alemdar
Özel Darüşşafaka Lisesi
12
SALON 7"Metaverse 101"
Furkan Ataman & Seda Önder
Eyüboğlu & İstek Okulları
"Fizik ve Astronomide Yapılan Çalışmaların Bilimsel Projelere Katkısı"
Berksan Gümüş & Burcu Parmak Yıldırım
Eyüboğlu Eğitim Kurumları
"Teknoloji Derslerinde Mühendislik Becerileri ve Sertifika Programları"
Hanife Sinem Tunç & Ercan Akgün
Eyüboğlu Eğitim Kurumları
"Çevrimiçi Eğitimde Öğrenmeyi Görünür Kılmak"
Gülsün Demir
Eyüboğlu Eğitim Kurumları
"Fen Bilimleri Dersindeki Etkin Teknolojik Araçlar"
Sevinç Genç Mutlu
Eyüboğlu Eğitim Kurumları
13
SALON 8"Sadece Senin Değil Dünya- Veri İşleme UbD Ders Planı"
Büşra Ulu
TED Rönesans Koleji
"Metaverse Evreninde Yeni Nesil Öğretmen"
Zeki Emre Ede
TED Rönesans Koleji
"GRASPS Modeli ile Disiplinler Arası Dijital Performans"
Sonay Öztürk
TED Rönesans Koleji
"Bir Stem Örneği: Renk Renk"
İlknur Gazioğlu
TED Rönesans Koleji
"Sosyal Bilimlerde Dijital Dönüşüm"
Arife Şahin Kesici
TED Rönesans Koleji
14
SALON 9"Coğrafya Derslerinde Kullanılan Web 2.0 Araçlarının Kullanım Örnekleri"
Serpil Çiftçi Değirmenci
Özel Darüşşafaka Lisesi
"Teknodkab"
Büşra Karaman & Lütfi Kaya
Özel Darüşşafaka Lisesi
"Sistem Düşüncesi ile Çevre Eğitimi ve Dünya İklim Oyunu"
Ece Ünsal & Görkem Girgin
Darüşşafaka Ortaokulu
"Elektronik Spor Olur mu? "
Harun Kahraman
Özel Darüşşafaka Lisesi
"Kimya Öğreniminde Artırılmış Gerçekliğin Önemi ve Bu Alanda Kullanılan Uygulamalar"
Gamze Kılınç
Özel Anabilim Anadolu Lisesi
15
SALON 10"Dijital Oyunların Coğrafya Eğitiminde Kullanılması: Cities Skylines Örneği"
Tolga Eldurmaz
Hisar Okulları
"Fen Bilimleri Dersinde Uygulanan Eğitsel Kaçış Oyunları"
Elif Dirik
Darüşşafaka Ortaokulu
"Değişen Dünya, Dijitalleşen Kütüphanelerimiz"
Mert Çelik & Sevgi Arıoğlu
Koç Lisesi
"Herkes için Snap! ile Kodlama"
Hakan Atas
ALKEV Özel Ortaokulu
"Çocuk Atölyesinde Dijital Akran Öğreticiliği"
Seda Kanat
Özel Kültür İlkokulu
16
SALON 11"SCAMPER Tekniğiyle Olay Yazısı Oluşturma"
Dilara Canata
AREL Koleji
"Harita Odalarından Dijital Dünyaya"
İbrahim Cebe & Ceyda Tümer
Fide Okulları
"Fen Bilimleri Eğitiminde Sanal Laboratuvar Deneyimleri"
Ayşin Yakar & Pınar Seçkin
ALKEV Özel Ortaokulu
"Son Ada’nın Çocukları Romanında 'Retrieval Practice' Etkinlikleri"
Ayşenur Altunkaynak & Meltem Ceylan Alibeyoğlu
Darüşşafaka Ortaokulu
"Nearpod İle Flipped Learning Matematik Ders Tasarım"
Gözde Ulaş & Başak Duygu Hacıhaliloğlu
İzmir Özel Türk Koleji
17
SALON 12"Oyunlaştırılmış Matematik Eğitimi ve İnteraktif Öğrenme Araçları"
Ebru Aşgenaz
Başakşehir Final Ortaokulu
"Uzaktan ve Hibrit Eğitimde Fen Bilimleri Dersi Etkili Teknoloji Entegrasyon Örnekleri"
Şefika Baltacı Dündar
Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Ortaokulu
"Otur Uzan Testi Esneklik Ölçüm
Analiz Programı"
Musa İnanoğlu & Ahmet Ali Gündoğdu
Özel Efdal Ortaokulu
"Dijital Çağda Var Olmak"
Ece Güler & Burcu Kara
Özel Ulus Mef Ortaokulu
"Robotikte Yapay Zeka Kullanmanın Anahtarları"
Neriman Ersönmez
Gaziantep Özel Sanko Okulları
18
SALON 13"Fen Bilimleri Derslerinde Hibrit Tasarımlar"
Serkan Aytaç & Pelin Menekşe
Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Ortaokulu
"Fen Bilimleri Dersinde Bir Mobil Uygulama Örneği"
Senem Bereketçi & Nilüfer Ünal
Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Ortaokulu
"Sınıf Rutinlerinde Farklılaştırma"
Merve Aslı Utkan
Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Ortaokulu
"Okul Öncesinde Programlamaya Eğlenceli Bir Başlangıç"
Meltem Karagöz
Erkan Ulu Okulları
"İklim Değişikliğiyle Mücadelede Teknolojiden Yararlanarak Sosyal Etkiyi Nasıl Arttırabiliriz?"
Şenay Alnıkızıl
Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Tepeören Ortaokulu
19
SALON 14"Eğitimde Oyunlaştırma ve Oyunlaştırma Araçları"
Sinem Amaş
Filiz Okulları
"NFT : Eğitimde NFT Kullanımı - Kendi NFT'ni ÜRET!"
Fatih Anıl Konca & Melek Kumbaroğlu
Key Koleji
"Tersyüz Kesirler"
Ceren Özoğlu
Çevre Koleji
"Araçsız Kodlama ile Sosyal Problem Çözme Becerilerinin Gelişimi"
Muzaffer Adak
Özel Elit Gençler Koleji
"Çocuklar İçin Animasyon Tasarımı"
Yağmur Gür
Erkan Ulu Okulları
20
SALON 15"Yer-Zaman / Tarih"
Sevda Karaçam Dağ
Uğur Koleji
"eTwinning- Dünya Okulu"
Didem TEMİZ
ALKEV Özel İlkokulu
"Benim Müzem"
Sümeyra Ekingen
MEV Koleji Özel Basınköy Okulları
"Sınıf İklimi İçerisinde Öğretilebilir Makinelerin Yeri"
Dilek Kahya
İzmir Özel Rota Koleji
"Yazı Yazmayı Öğreten Robotlar"
Gülden Dilsiz & Fatih Mehmet Günaydın
Özel Sanko Ortaokulu
21
SALON 16"Yaratma ve Yazma"
Özlem Erikci
Medicana Eğitim Kurumları Çamlıca Kampüsü
"Z Kuşağının İşbirlikli Öğrenme Sürecinde Web 2.0 Araçları"
Seda Ersoy
Yenilikçi Öğrenme Merkezi (YÖM) Okulları
"Bitsbox - Coding for Kids"
Menekşe Oğurlu
Çevre Koleji
"Hayat Bilgisi Dersi Performans Proje Çalışması"
Onur Can Öztürk
Özel Anabilim İlkokulu
"Metaverse'de Sanal Toplantılar"
İsmet Çüçen
TED Alanya Koleji
22
SALON 17"Medya Heroes"
Müge Göktepe & Gözde Pınar Obalı
Alemdağ Emlak Konut Ortaokulu
Mehmet Akif İlkokulu
Tuğba Pehlivan & Derya Neval Ayekin Dülger
"Dijital Çağ Öğretmenleri"
Okuvaryum
Özge Özkan Karaoğlu
"Okul Öncesinde Etkin, Nitelikli Ders Tasarımları"
FMV Işık Okulları
Techrobo Bilişim ve Yazılım
"Tipik ve Atipik Çocukların Öğrenme Yöntemleri Üzerine Erasmus+ RIDEX"
"Zamansız Okul Duvarsız Sınıf"
Şahin Yılmaz & Burak Korkmaz
Özel Tarsus SEV Ortaokulu
23
SALON 18"Eğitimin ARGE'si Bilişim Garajı"
İNOVA Bilişim
"Eğitimin ARGE'si Bilişim Garajı"
İNOVA Bilişim
Vedubox Online Eğitim Sistemi : Ahmet Bozkurt - Saat 12.40 - 13.00
Zoom Kurumsal Kullanım : Mahmut Yılmaz 13.00 - 13.20
ETGİ GRUP e- İçerik Geliştirme Araçları : Durmuş Şahbaz 14.00 - 14.20
24
SALON 19"Bulutistan Dijital İş Modelleri ve Bulut Pazarı"
BULUTİSTAN
"Bulutistan Container ve Dbaas Hizmetleri"
BULUTİSTAN
FOX Education Türkiye
25
26
NOT 1: Sunum dili İngilizce'dir.
27
NOT 2: Sponsor oturumlarıdır.