Konuşmacılar

Speaker

PROF. DR. SENCER ÇORLU

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETMEN MESLEKİ GELİŞİM, UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (BAUSTEM) MÜDÜRÜ VE EĞİTİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ

Prof. Dr. M. Sencer Çorlu, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretmen Mesleki Gelişim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAUSTEM) Müdürü ve Eğitim Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesidir. Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi matematik öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra dört farklı kıtada Uluslararası Bakalorya matematik, fen bilgisi (life science & earth science) ve bilişim teknolojileri öğretmenliği yapmıştır.

Doktorasını tamamladığı Texas A&M Aggie STEM Center bünyesinde öğretmen eğitimi programları geliştirmiş ve yönetmiştir. Sonrasında Bilkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde 2012-2016 yılları arasında görev yapmış ve Türkiye'nin önde gelen özel okullarında görev yapan birçok matematik öğretmeninin yetiştirilmesine katkıda bulunmuştur.

Dr Çorlu'nun 2020 Ocak ayı itibari ile Google h-index 15'tir. STEM-FeTeMM eğitimi, matematik öğretmen eğitimi, veya uluslararası okullar üzerine yoğunlaşmış 40'ın üzerinde makalesi hakemli dergilerde yayımlanmıştır.